Бережіть довкілля від пожеж!

У зв'язку з утриманням на території Кіровоградської області жаркої та сухої погоди, існує великий ризик виникнення пожеж, пов'язаних із спалювання сухої рослинності та її залишків. Останніми роками випалювання рослинних залишків та пожнивних рештків набуло масштабних розмірів. Зазвичай спалювання такого типу переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до  некерованих надзвичайних ситуацій, викликає небезпеку лісових пожеж, полезахисних лісових смуг вздовж автошляхів, що може призвести до займання побутових споруд, будинків, автотранспорту у селищах, пошкодження  ліній електропередач, газопроводів з нищівними наслідками.

Законодавством України забороняється випалювання сухої рослинності та передбачено адміністративну відповідальність з відповідним накладенням штрафів від 85 до 1190 грн. та відшкодування шкоди, яка може бути нанесена довкіллю. Значні розміри шкоди тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

З метою посилення контролю за дотриманням вимог пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області постійно вживаються заходи державного нагляду щодо запобігання випалювання сухої рослинності на полях, смугах відводу доріг, лісосмугах, на схилах ярів. В результаті проведення державного нагляду Держекоінспекцією на підконтрольній території виявлено 54 випадки самовільного випалювання рослинності, до адміністративної відповідальності притягнуто 54 порушники, накладено штрафів на загальну суму 17 068 грн.

 

Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області вкотре закликає не випалювати самовільно суху природну рослинність або її залишки, бережливо ставитися до природи та дотримуватись встановлених вимог природоохоронного законодавства!!!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці