Через забруднення земельної ділянки у м. Кропивницький підприємству нараховано збитки на суму понад 5 мільйонів гривень

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області здійснено перевірку для підтвердження інформації по факту забруднення підприємством області при здійсненні виробничої діяльності земельної ділянки промисловими відходами.

Під час обстеження території проведено відбір проб вмісту забруднюючих речовин в ґрунтах. Проби відібрано на земельній ділянці, що межує безпосередньо з територією підприємства.

За результатами вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів встановлено наднормативний вміст забруднюючих речовин, що є порушенням статей 35, 45, 46 Закону України Про охорону земель, статті 96 Земельного кодексу України.

Відповідно до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 27.10.1997 №171 (зі змінами)  розраховано збитки на суму 5 723 445,00 гривень.

Матеріали перевірки направлено до правоохоронних органів, відкрито кримінальне провадження, ведеться досудове розслідування.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці