На території Кіровоградської області відкриється сезон полювання на хутрових звірів

Початок полювання в нашій області в більшості господарств заплановано на 17 листопада 2019 року. Конкретна дата відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом тижня та порядок його здійснення, визначається користувачем мисливських угідь. Норма відстрілу мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, у сезон полювання 2019/2020 років затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 190 від 27.05.2019 року.

Під час проведення полювання мисливець зобов’язаний мати при собі посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія або відстрільна картка) та відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю, за наявності мисливської собаки − паспорт на собак мисливських порід. При придбанні відстрільної картки мисливці зобов’язані ознайомитись із заборонами на полювання, які діють у певних мисливських угіддях, а саме розташуванням відтворювальних ділянок, об’єктів природно-заповідного фонду, місцями відпочинку людей, проведенні господарських робіт тощо. У свою чергу, користувачі мисливських угідь зобов’язані ознайомити мисливців з цією інформацією.

Відстріл вовків, лисиць та єнотовидних собак не лімітується і може здійснюватись мисливцями за наявності дозволів на добування інших тварин, зокрема відстрільної картки на добування зайця чи ліцензії на добування інших тварин. Водночас одному мисливцю заборонено добувати більше одного зайця-русака за день полювання, навіть якщо він полює в колективі, в якому інші мисливці не використали свого права на добування зайця.

У випадку незаконного добування або знищення диких тварин при проведенні незаконного полювання порушники притягаються до відповідальності у вигляді накладення штрафу в розмірі від 1020 до 2040 грн. з конфіскацією зброї та інших засобів полювання, або позбавлення права полювання на строк до трьох років, також відшкодовують збитки відповідно до такс для обчислення розміру збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання за кожну добуту тварину, а саме: олень благородний – 60000 грн. олень плямистий – 50000 грн. лань – 40000 грн. кабан – 40000 грн. грн. козуля – 32000 грн. бобер – 10000 грн. бабак – 6000 грн. заєць-русак – 8000 грн. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці