На засіданні ТЕБ та НС розглянули питання протидії лісовим пожежам!!!

9 липня в Кіровоградській обласній державній адміністрації відбулося он лайн - засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в якому прийняв участь начальник Державної екологічної інспекції  у Кіровоградській області. Одне з питань порядку денного стосувалось протидії лісовим пожежам.

       На засіданні комісії були ухвалені такі важливі рішення:

•        відповідальні служби мають встановити цілодобовий моніторинг пожеж у природних екосистемах з використанням систем дистанційного спостереження;

•        облаштувати навколо населених пунктів, котеджних містечок, дачних садових товариств захисні протипожежні мінералізовані смуги;

•        організувати створення та оновлення у лісових масивах протипожежних водоймищ;

•        забезпечити прибирання сухої рослинності з метою недопущення перекидання лісових пожеж на житлові будинки.

    Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області постійно проводяться рейди по охороні рослинного світу, запобіганню пожежам у природних екосистемах на території Кіровоградської області.

Нагадуємо, що Законом України від 13.04.2020 року № 556 - ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  з метою збереження довкілля»   посилено відповідальності за дії, спрямовані на спричинення пожеж, а саме:

- статтею 77 (частини 1, 2) «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах» - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 грн. до 15300 грн. і на посадових осіб - від 4590 грн. до 30600 грн.;

- статтею 771 (частини 1, 2) «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 грн. до 12240 грн. і на посадових осіб - від 15300 грн. до 30600 грн.

       Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області закликає мешканців області суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах!!!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці