Нарада щодо горіння сміттєзвалища в м. Світловодськ

В Кіровоградській обласній державній адміністрації відбулась нарада щодо розгляду звернень громадян області стосовно горіння сміттєзвалища в м. Світловодськ за участі керівництва області, Державної екологічної інспекції в області та ДСНС області.

На території міста Світловодське МКП «Комбінат комунальних послуг» здійснює господарську діяльність в частині збирання безпечних відходів, збір та вивіз твердих побутових відходів від багатоповерхівок та приватного сектору міста.

Під час здійснення перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства Світловодське МКП «Комбінат комунальних послуг», які проводились протягом 2019 року виявлялись порушення правил експлуатації сміттєзвалища, а саме, горіння та тління. На усунення виявлених порушень надавалися обов’язкові до виконання приписи, винні особи притягувалися до відповідальності.

Для вирішення даної проблеми Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області надала пропозиції щодо ліквідації надзвичайної ситуації, її негативних наслідків та попередженню виникнення пожеж на звалищі у майбутньому.

1. Враховуючи   систематичність    порушень    вимог  щодо облаштування

сміттєзвалища та недотримання технології обробки та захоронення твердих побутових відходів, передбачених «Правилами експлуатації полігонів побутових відходів», затвердженими наказом  від 01.12.2010  № 435 Міністерства з питань житлово-комунального господарства України, вважаємо за доцільне розірвати наявний договір по експлуатації та утриманню сміттєзвалища, укладений з  Світловодським МКП «Комбінат комунальних послуг». Нового виконавця послуг визначити у відповідності до вимог постанови КМУ від 16.11.2011 № 1173 «Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів» з урахуванням відповідних кваліфікаційних вимог до учасників, а саме: наявності матеріально-технічної бази; досвіду роботи   з   надання   послуг  з  вивезення  побутових відходів; наявності та кількості працівників відповідної кваліфікації.

При визначенні виконавця послуг зі збору та вивезення ТПВ на сміттєзвалище крім вказаних кваліфікаційних вимог необхідно здійснювати сортування відходів перед їх захороненням на сміттєзвалищі, що забезпечить вилучення вторинної сировини із загальної маси відходів, зменшить їх загальну кількість та виключить зі складу відходів легкозаймисті відходи (поліетилен, пластик).

2.  Світловодській міській раді для негайного припинення горіння відходів

на звалищі передбачити виділення коштів для залучення необхідної техніки, забезпечення завозу на звалище необхідної кількості інертного матеріалу та здійснення ним пересипки та ущільнення відходів.  Для збільшення надходжень коштів та облаштування сміттєзвалища, забезпечення його технікою для обслуговування – обгрунтувати та підвищити тарифи для  підприємств, установ та організацій, а також населення на збір та вивезення ТПВ.

3.  Для попередження самозагорання відходів у тілі сміттєзвалища

дотримуватись технології складування відходів та їх пошарової пересипки інертним матеріалом та ущільнення.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці