НЕ ВИПАЛЮЙТЕ СУХУ РОСЛИННІСТЬ!!!

Саме з настанням перших теплих весняних днів населення області починає приводити до ладу свої земельні ділянки та сільськогосподарські угіддя. На жаль, нерідко такі прибирання супроводжуються спалюванням зібраного сміття, сухої трави та листя, а це завдає непоправної шкоди природі.

Нагадуємо, що згідно ст. 77-1 КУпАП, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів в населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафів: на громадян – від 170 до 340 грн.; на посадових осіб – від 850 до 1190 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів  природно-заповідного фонду – тягнуть за собою накладення штрафів у розмірі 340-680 грн. на громадян та 1190-1700 грн. на посадових осіб.  В разі нанесення вогнем збитків – пошкодження або знищення дерев та чагарників, загибелі тварин тощо -  паліям доведеться відшкодовувати і їх.

Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області вкотре закликає не випалювати самовільно суху природну рослинність або її залишки, бережливо ставитися до природи та дотримуватись встановлених вимог природоохоронного законодавства!!!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці