НЕ ЗНИЩУЙТЕ ПЕРВОЦВІТИ!!!

    Щороку в Кіровоградській області, як і в інших районах України, триває масова торгівля ранньоквітучими рослинами - первоцвітами, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які перебувають під загрозою зникнення, а саме: підсніжник білосніжний, проліска дволиста, брандушка різнобарвна, шафран Гейфеля (крокус), цибуля ведмежа (черемша), тюльпан дібровний та інші. 

З метою охорони ранньоквітучих рослин в області щорічно проводиться операція "Первоцвіт", в рамках якої   Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області спільно із працівниками Національної поліції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськими організаціями та представниками засобів масової інформації  проводить перевірки у можливих місцях збору та  реалізації квітів. 

Згідно зі ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 до  850 грн. з конфіскацією незаконно добутого. Згідно ст. 88¹ ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області попереджає: торгівля первоцвітами заборонена! Звертаємось також до населення, щоб вони не купували первоцвіти, адже торгівля первоцвітами – це, насамперед, торгівля, яка заохочується виключно попитом. Тому, важливим кроком у збереженні рідкісних видів рослин є відмова від їх купівлі.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці