Розкрадання українського лісу піде в минуле

На нараді щодо розвитку лісогосподарської галузі під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука було озвучено основні напрямки діяльності, які мають на меті зробити лісову галузь прозорою та конкурентною. 

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель зазначив, що серед пріоритетів у роботі Держлісагентства має бути збільшення лісових насаджень та припинення незаконного обігу деревини. Громадянам України не дуже подобається, як працює лісова галузь, і вони занепокоєні тим фактом, що вирубують незаконно ліси.

В обласній державній адміністрації під керівництвом заступника голови ОДА Максима Калініна відбулась нарада з керівниками структурних підрозділів ОДА й керівниками територіальних органів міністерств і відомств щодо забезпечення охорони лісових насаджень та полезахисних лісових смуг на території області від незаконних порубок.

В роботі наради взяли участь представники Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, Управління патрульної поліції області, Управління стратегічних розслідувань в області, Управління Служби безпеки України в області, прокуратури Кіровоградської області, Державної екологічної інспекції в області, обласного управління лісового та мисливського господарства, директори державних лісогосподарських підприємств і ДСДЛ центру «Веселі Боковеньки» та Знам’янської дистанції захисних лісонасаджень.

У своїх виступах керівниками територіальних органів міністерств і відомств надано інформацію про стан, планування та виконання відповідних заходів щодо охорони лісу.

З метою виявлення та запобігання несанкціонованим рубкам у лісах та полезахисних смугах Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області на підконтрольній території за незаконні рубки складено 97 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 103 особи, накладено штрафи на загальну суму 45,302 тис грн. (сплачено 41,310 тис грн., до органів виконавчої служби направлено постанови для примусового виконання на суму 3,992 тис грн.). Загальна сума розрахованої шкоди, заподіяної незаконною порубкою дерев на території Кіровоградської області становить 2 млн. 708 тис. 701 грн. (передані, з ознаками вчинення кримінального правопорушення, до правоохоронних органів). Пред’явлено 65 претензій на загальну суму 302,413 тис. грн. (стягнуто 55 претензії на суму 155,772 тис. грн., по 10 претензіям на суму 146,641 тис. грн. вирішується питання про примусове стягнення заподіяної шкоди. З цією метою інспекцією направлено до судових органів, відповідні позовні заяви). 

На нараді розглянуто основні напрямки Комплексного плану спільних заходів щодо забезпечення охорони лісових насаджень та полезахисних смуг на території області від незаконних порубок та пошкодження шляхом підпалу, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 18.12.2019 за № 1226-р.

Присутні підтвердили необхідність державним органам тісно та оперативно взаємодіяти при попередженні виникнення лісопорушень. За підсумками обговорення зазначених питань заплановано проведення низки спільних заходів. Серед яких, зокрема, щотижневе проведення нарад з обміну інформацією та координації роботи, яка ведеться лісовою охороною та правоохоронцями в напрямку протидії незаконним рубкам лісу та нелегальному обліку деревини.

За матеріалами інспекції за перевищення службовими особами владних повноважень та завданню шкоди лісовим ресурсам по Вільшанському району поліцією оголошено підозру (збитки 111000 грн.), а по Олександрійському району СБУ, відкрито кримінальне провадження № 12019120000000297 (збитки 226 952 грн.).

Захист лісів та ефективне лісокористування – наразі болюча тема для області та і всієї країни. Тому присутніми підтримано необхідність оперативної взаємодії контролюючих органів та представників лісової галузі у проведені даних заходів.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці