Щодо смороду в м. Кропивницький

За розглядом звернень мешканців м. Кропивницький щодо поширення містом неприємного запаху фахівцями Держекоінспекції у Кіровоградській області 19 липня з виїздом в с. Вільне Кропивницького району було проведено обстеження території навколо птахокомплексу філії «Кіровський ПрАТ  «Агрохолдинг Анангард»  (м. Київ) та виявлено джерело поширення неприємного запаху, а саме місце складування пташиного посліду.

Під час обстеження встановлено факт внесення пташиного посліду приватними сільськогосподарськими підприємствами на поля в якості органічного добрива.

Законом України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною»  від 7 квітня 2015 року № 287-VІІІ визначено пташиний послід як продукт тваринного походження.

Стаття 4 зазначеного Закону передбачає, що  державне управління у сфері поводження з побічними продуктами тваринного походження здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини - Головне управління Держпродспоживслужби  в Кіровоградській області.

Під час обстеження території фактів забруднення  навколишнього середовища побічними продуктами тваринного походження фахівцями Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області не виявлено.

За результатами розгляду звернень громадян, Інспекцією направлено лист до Держекоінспекції України на отримання згоди для проведення позапланової перевірки з дотримання вимог природоохоронного законодавства філією «Кіровський ПрАТ  «Агрохолдинг Анангард». 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці