Суд в повному обсязі задовольнив позов інспекції у Кіровоградській області

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства одного з комунального підприємств м. Кропивницького встановлено факт підняття надр (підземних вод) з Обознівської ділянки Кіровоградського родовища без дозволу на спеціальне користування надрами, що є порушенням вимог статті 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 19 Кодексу України «Про надра».

Відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, яка затверджена наказом Мінприроди України від 20.07.2009 року № 389, підприємству розраховано та пред’явлено претензію про відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами (підземними водами) на суму 339620,92 грн.

Проте, підприємство відмовилось у добровільному порядку відшкодовувати збитки, на що Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області звернулась до Господарського суду Кіровоградської області з позовом про примусове стягнення з комунального підприємства завданих державі збитків. Рішенням Господарського суду Кіровоградської області від 21.12.2019 по справі № 912/2529/19 задоволено позовну заяву Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області до комунального підприємства про стягнення збитків внаслідок самовільного користування надрами (підземними водами) у розмірі 339620,92 грн.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці