За миття авто у водоймах передбачена адмінвідповідальність!

З настанням теплої пори року збільшується  кількість відпочиваючих на берегах водойм та бажаючих помити власне авто не витрачаючи власні  кошти. Власники автомобілів практикують миття своїх транспортних засобів не задумуючись про наслідки. Адже, вода що стікає назад у ставок чи річку, «збагачена» не тільки брудом, а й мастилом, бензином та іншими небезпечними речовинами. Така діяльність людей вносить свою частину у забруднення річок.

Відповідно до ст. 88 Водного кодексу України з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення встановлюються  прибережні захисні смуги шириною:

для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів - 25 метрів;

для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів - 50 метрів;

для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.

Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.

Так, ст. 89 Водного кодексу України та п. 3. 14 Правил любительського і спортивного рибальства у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм, на островах та у рибогосподарських водоймах забороняється миття та обслуговування транспортних засобів, техніки, а також проведення робіт, які негативно впливають на стан водойм.

Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області впродовж червня 2020 року виявлено та притягнено до адміністративної відповідальності 12 громадян за миття транспортних засобів в межах прибережно захисних смуг водних об’єктів на території області.

Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області закликає громадян бути свідомими, відповідальними та дотримуватись вимог природоохоронного законодавства.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці