Заходи державного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області під час проведення операції «Нерест 2019»

      З 1 квітня по 9 червня на Кременчуцькому та Камянському водосховищах діє нерестова заборона на вилов риби. У цей час контроль за дотриманням правил рибальства значно посилюється. Про результати роботи за перший місяць нересту ми попросили розповісти представника Державної екологічної інспекції - державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області Костянтина Рибачука.

    «Першочергова задача, яку ми ставимо перед собою – це забезпечення  умов для проведення нересту водних біоресурсів та проходження його на території району  з мінімальними втратами серед рибного поголів’я. З цією метою постійно ведеться рейдова робота щодо виявлення порушень природоохоронного законодавства на водоймах області. Зокрема, лише на водоймах Світловодського району за квітень інспекторами екологічної інспекції самостійно та спільно з органами поліції затримано 11 порушників Правил рибальства, на яких були складені протоколи про адміністративні правопорушення. Матеріали по 7 порушниках передано на розгляд до судових органів, 4-х  порушників притягнуто до адміністративної відповідальності інспекцією у вигляді штрафу. Щоб риба могла безперешкодно зайти на нерестовища, постійно ведеться робота по виявленню та вилученню сіток, які перешкоджають їй у цьому. Зокрема, 26 квітня в районі Кінських островів було виявлено та знято 8 браконьєрських сіток, загальною довжиною 670 м. А 30 квітня в Андрусівській затоці було вилучене аж 21 безгосподарське знаряддя лову – 13 сіток та 8 «доріжок» загальною довжиною понад кілометр, які повністю перекривали рибі захід на нерестовище. Рибу з сіток, яку ще можна було врятувати, по можливості випускали назад у воду. В обох випадках порятувати не вдалося відповідно 243кг та 252кг ікряної риби. Цю рибу здали до спеціалізованого рибоприймального пункту, а кошти за неї будуть перераховані до природоохоронного фонду місцевого бюджету - Великоандрусівської об’єднаної територіальної громади. Сума шкоди, нанесеної незаконним виловом, у першому випадку становить 145,7 тис. грн., у другому – 61,5 тис. грн.  


       З огляду на те, що таке масштабне браконьєрство на акваторії, де у нерест взагалі заборонене будь-яке рибальство, має ознаки кримінального злочину за ч. 1 статті 249 (незаконне зайняття рибодобувним промислом), екологічною інспекцією до органів поліції були направлені повідомлення про кримінальні правопорушення. Вилучені з водойми браконьєрські сітки долучено у якості речових доказів».    


            Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області продовжує здійснювати  державний нагляд (контроль) за дотримання вимог, зокрема щодо охорони та збереження водних живих ресурсів та попереджає громадян, посадових осіб про необхідність суворого дотримання вимог природоохоронного законодавства під час нересту водних біоресурсів!!!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці