Засідання комісії з питань запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах в 2020 році!

16 червня в Кіровоградській обласній державній адміністрації відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з питань запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах в 2020 році.

На засіданні були присутні члени обласної комісії, голови райдержадміністрацій, міські голови міст обласного значення, міські,селищні, сільські голови об’єднаних територіальних громад – в режимі «он-лайн».

Відповідно до порядку денного розглянуто питання щодо запровадження заходів із запобігання та протидії пожежам у лісах, відкритих територій, землях природно — заповідного фонду, сільськогосподарських угідь у пожежонебезпечний період 2020 року на якій прийнято що для своєчасного виявлення джерел займань і забезпечення гасіння пожеж на початкових стадіях необхідно посилити моніторинг у природних екосистемах і лісових масивах.

«Упродовж пожежонебезпечного періоду до 30 жовтня забороняється розведення багать у лісових масивах і випалювання сухої рослинності в лісах, лісосмугах і на узбіччях доріг. Для здійснення контролю за дотриманням вимог пожежної безпеки здійснюватимуться рейди та патрулювання. На період високого та надзвичайного високого класів пожежної небезпеки для громадян тимчасово обмежать відвідування лісових масивів та лісопаркових зон. Аналогічно на їх території буде заборонено і в’їзд автівок», – йдеться у протоколі засідання комісії.

Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області постійно проводяться рейди по охороні рослинного світу, запобіганню пожежам у природних екосистемах на території Кіровоградської області.

Так, з початку року державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища до адміністративної відповідальності, за самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах притягнуто 44 особи (з них 2 протоколи складені громадськими інспекторами з охорони довкілля Кіровоградської області), в т.ч. 14 посадових осіб.

Законом України від 13.04.2020 року № 556 - ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  з метою збереження довкілля»   посилено відповідальності за дії, спрямовані на спричинення пожеж, а саме:

- статтею 77 (частини 1, 2) «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах» - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 грн. до 15300 грн. і на посадових осіб - від 4590 грн. до 30600 грн.;

- статтею 771 (частини 1, 2) «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 грн. до 12240 грн. і на посадових осіб - від 15300 грн. до 30600 грн.

За випалювання рослинних залишків, що набуло масштабних розмірів та тяжкими наслідками передбачена кримінальна відповідальність. Державна екологічна інспекція звертається до громадян замислитися, над шкодою, яка наноситься довкіллю, майну, життю та здоров'ю людей влаштовуючи підпали залишків рослинності та застерігає утриматися від спалювання рослинності, сміття, здійснювати їх утилізацію належним чином.

Якщо Вами виявлено, горіння трави, підпал має бути негайно припинений. Необхідно загасити полум’я підручними засобами, а якщо це неможливо – викликати пожежних.

Пам’ятайте, що охорона навколишнього природного середовища являє собою важку комплексну проблему, яка має відношення до суспільства в цілому так і до кожного окремого громадянина.

Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області закликає мешканців області суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. В першу чергу, не випалювати стерню на полях, суху траву та сміття.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці